Çiçero 2019 Yerli Film Full HD 1080p izle
Oy Verin
8.6
Sizin Oyunuz:
Oylama: 8.6 /10 (14)
166 Yorum 41,842 Görüntülenme

Çiçero 2019 Yerli Film Full HD 1080p izle

Beyazperdeye yansıyan bazı filmler, gerçek hayat hikayelerinden alınmaktadır. Çiçero da böyle bir yapımdır ve yüzyılın en önemli casusluk hikayelerinden bir tanesini anlatmaktadır. II. Dünya Savaşı öncesinde başlayan ve sonrasında da devam eden olaylarda İngiltere’nin sahip olduğu çok önemli gizli bilgileri edinerek Alman tarafına sızdıran İlyas Bazna’nın hayat hikayesini anlatan bu film, Dijital Sanatlar tarafından beyazperdeye aktarılacaktır. Filmin kadrosu ile son derece etkileyici olup başrolde Behzat Ç. karakteri ile adeta zihinlere kazınan Erdal Beşikçioğlu bulunmaktadır. Yönetmen koltuğunda da bir o kadar ünlü olan Serdar Akar oturmaktadır. Filmin yapımcısı ile Ayla filmiyle dünya çapında ses getirmeyi başaran Mustafa Uslu’dur. Dolayısıyla da çok sağlam bir kadro tarafından hayata geçirilecek olan sıra dışı bu yapım, sinemaseverleri oldukça heyecanlandırmayı başarmıştır.
Filmin yapımcısı olan Mustafa Uslu tarafından yapılan açıklamalar son derece iddialıdır. Filmin genel yapısına bakıldığında yapımcısının iddialı olmasının normal olduğu anlaşılmaktadır. Çünkü dünya tarihine yön veren bütün isimlerin bu filmde buluştuğu görülmektedir. Film Türk yapımı olmasına karşın, yine bir Türk’ün hikayesini anlatmasına karşın neredeyse bütün dünyayı ilgilendirmektedir. İkinci Dünya Savaşı’nın kaderini etkileyen bir Türk’ün hikayesini anlatacak olan Çiçero, bu özellikleri ile son derece etkileyicidir. İlyas Bazna karakterinin gerçek hayattaki hikayesinden esinlenmesi, filmi son derece ilginç hale getirmektedir. Filmin yapımcısı olan Uslu tarafından yapılan açıklamalarda hayali bir kahraman yerine gerçek bir kahramanı anlatmak istedikleri belirtildi. İlyas Bazna oldukça ilginç bir karakterdir ve gerçek hayatta Almanya adına casusluk yapmış fakat Almanya ücretini sahte para ile ödemiştir. Savaş sonrasında Bazna, Almanya’yı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne şikayet etmiş ve davayı kazanmıştır.
Çiçero filmi gerek hikayesi gerekse de kadrosu ile Hollwood filmleri ile yarışacak seviyededir. Özellikle son yıllarda Hollywood filmlerinin adeta bir kısır döngüye girmesi ve kendisini tekrarlamasının yaşanması, Çiçero’nun bu alandaki etkisinin daha fazla olmasına neden olacaktır. “Yüzyılın Casusluğu” sloganıyla yapılan tanıtımlar, yüzyılın casusluk filmi olmasına neden olabilir. Fakat buradaki en önemli husus, kadronun sergileyeceği performans ile ilgilidir.
Film açılmıyorsa alt tarafta bulunan alternatif partları tıklayarak izleyebilirsiniz...
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Yorumlar (166)